V Harcerski Zjazd Integracyjny „Powrót do korzeni”

29 maja 2018 Bez kategorii 0

W dniach 27 – 29 maja nasi wychowankowie pod opieką pani Joanny Kulawczuk i pani Agnieszki Lewkowicz uczestniczyli w kolejnym,
V Harcerskim Zjeździe Integracyjnym „Powrót do korzeni”. Organizatorzy ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – wychowawczego w Miedzyrzecu Podlaskim i tym razem zadbali o wspaniałą atmosferę i mnóstwo atrakcji. Pierwszego dnia uczestnicy spotkali się z bajarzem, który przedstawił historię i narzędzia ginących zawodów, wzięli udział w zabawach i pląsach podczas Świeczkowiska oraz obejrzeli bajkę „Robinson Crusoe” w Kinie „Za rogiem”.Drugi dzień spędziliśmy w Krainie Rumianku w Hołownie, gdzie wysłuchaliśmy ciekawych opowieści o życiu w dawnej wsi, uczestniczyliśmy w warsztatach „Od ziarna do chleba” oraz „Od włókna do tkaniny”. Wyjazd zakończyliśmy pieczeniem kiełbasek przy ognisku i wspólnym śpiewem. Po południu uczestnicy zjazdu wzięli udział w zajęciach zdobienia techniką decoupage’u oraz warsztatach ceramiki.
Udział w takich imprezach jest niezwykle cenny i potrzebny, stwarza młodzieży szanse na przeżycie przygody, nawiązanie nowych znajomości, kształtuje prawidłowe postawy, rozwija samodzielność, stwarza sytuacje sprzyjające aktywnemu udziałowi we wspólnych działaniach, a przy tym daje wiele radości i pozytywnych wrażeń. Serdecznie dziękujemy pani Izie i pani Karolinie za zaproszenie i wspaniałą opiekę.

Agnieszka Lewkowicz