Światowy Dzień Jabłka

Światowy Dzień Jabłka

10 listopada 2022 Bez kategorii 0

Już po raz trzeci w naszej szkole obchodzimy Święto Jabłka. Z tej okazji  uczniowie szkoły przysposabiającej do pracy  pod opieką pani Katarzyny Kicińskej i Urszuli Niedźwiedź, mieli okazje gościć w sadzie Pana  Mirosława Korneluka w Dobrynce. Pan Mirosław oprowadził nas po swoim 30 letnim sadzie. Rosną tu drzewa owocowe tj: grusze, śliwy i jabłonie wielu  odmian.  Mogliśmy usłyszeć historie wielu drzew zasadzonych z różnych okazji. Wdzięczni za możliwość oglądania tak wspaniałego sadu postanowiliśmy pomóc w zbiorze jabłek, które zostaną przeznaczone na soki w przetwórni. Na zakończenie tej wizyty zostaliśmy obdarowani śliwkami i jabłkami  które wykorzystamy podczas organizacji Święta Jabłka w naszej szkole.

Święto Jabłek  stało się tradycją w naszym Ośrodku. Uczestniczy w nim cała społeczność szkolna.  Po krótkiej części wstępnej uczniowie otrzymali karty pracy dostosowane do ich możliwości.  Można było rozwiązywać krzyżówki, dokonywać obliczeń matematycznych na jabłuszkach oraz pokolorować jabłka w ulubionym dla siebie kolorze. Były też puzzle z  jabłek. Po wysiłku umysłowym był czas na zajęcia sportowe. Pierwsza konkurencja to oczywiście jedzenie jabłek na czas bez dotykania dłońmi. To zadanie wymagało nie lada wytrwałości oraz sprytu. Chętnych do udziału było dużo. Do kolejnych zmagań sportowych przystąpiły drużyny wyłonione z  klas. Uczestnicy mieli za zadanie przenieść  jabłka na tacy dla swoich kolegów z  klasy. Zwycięzcy zostali nagrodzeni. Po zmaganiach sportowych był czas na posiłek regeneracyjny, oczywiście przysmaki z jabłek: naleśniki z dżemem  jabłkowym, ciasteczka z jabłkiem,  jabłka zapiekane z ryżem, a do pica kompot z jabłek. Do sporządzenia tak pysznych smakołyków wykorzystaliśmy jabłka z sadu Pana Mirosława ale również jabłka z naszego szkolnego sadu.   Na zakończenie Święta Jabłek można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w jabłuszku.

Urszula Niedźwiedź

Katarzyna Kicińska

Wanda Pietruczuk

Administrator danych osobowych.
Administratorem Państwa danych osobowych będzie dyrektor Specjalnego Ośrodka
Szkolno-Wychowawczego w Zalutyniu, Zalutyń 25, 21-530 Piszczac
Inspektor ochrony danych
Inspektorem Ochrony Danych (IOD) jest Sebastian Bogusz. Można się z nim kontaktować
e-mailem na adres: iod@piszczac.pl
Cele i podstawy przetwarzania
Będziemy przetwarzać Państwa dane osobowe w związku z wykonywaniem przez administratora zadań realizowanych w interesie publicznym lub sprawowania władzy publicznej powierzonej administratorowi (art. 6 ust. 1 lit. e).
Odbiorcy danych osobowych
Nie udostępniamy Państwa danych osobom trzecim
Okres przechowywania danych
Będziemy przechowywać Państwa dane osobowe do chwili realizacji zadania, do którego dane osobowe zostały zebrane a następnie, jeśli chodzi o materiały archiwalne, przez czas wynikający z przepisów ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz.U. 2018 r. poz. 217 ze zm.).
Zgodnie z RODO przysługuje Państwu:
a. prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii;
b. prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych;
c. prawo do usunięcia danych osobowych, w sytuacji, gdy przetwarzanie danych nie następuje w celu wywiązania się z obowiązku wynikającego z przepisu prawa lub w ramach sprawowania władzy publicznej;
d. prawo do ograniczenia przetwarzania danych;
e. prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych;
f. prawo do wniesienia skargi do Prezes UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa)
Skip to content

Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Informacja na temat celu ich przechowywania i sposobu zarządzania znajduje się w Polityce prywatności. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki. więcej

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close