Kolorowy świat gliny

3 maja 2023 Bez kategorii 0

W marcu nasi uczniowie uczestniczyli w zajęciach ceramicznych, podczas których mieli możliwość wyrażania własnych pomysłów, uczuć, zainteresowań poprzez aktywność twórczą. Prace w glinie sprzyjały umacnianiu wiary we własne siły oraz służyły rozładowaniu napięcia emocjonalnego. Uczestnicy warsztatów uczyli się różnych technik pracy z gliną, wykonywania prac przestrzennych i płaskich., formowania ceramiki metodą wałeczków, kulek, płata, kuli. W ten sposób powstały przepiękne i pomysłowe zajączki, baranki, jajka, które można było podziwiać na wystawie. Był to wspaniały, owocny i twórczy czas w życiu naszych wychowanków, którzy pod okiem pani Anieli Matczuk zdobyli wiele nowych umiejętności.

Projekt jest finansowany w ramach Programu „Fundusz pomocowy dla organizacji pozarządowych oraz inicjatyw obywatelskich 2022-23”, utworzonego przez Polsko – Amerykańską Fundację Wolności, realizowanego przez Fundację Edukacji dla Demokracji.