Wycieczka do Warszawy

3 maja 2023 Bez kategorii 0

W środę 2023 r. nasi uczniowie wzięli udział w wycieczce do Warszawy, będącej kontynuacją projektu „Odkrywam siebie i świat”, realizowanego przez Stowarzyszenie Społeczno – Oświatowe „Żyć Godnie” w Zalutyniu w ramach programu Fundusz Pomocowy 2022 – 23. W Warszawskim ZOO mogli zobaczyć zwierzęta, które dotychczas znali głównie z książek i opowieści. Słonie, żyrafy, zebry, nosorożce oglądane na żywo przysporzyły niesamowitych wrażeń, ale największą sympatię wzbudziły żywiołowe szympansy. Kolejną atrakcją był spektakl w teatrze muzycznym Roma, gdzie uczniowie odbyli niezwykłą podróż do świata fantazji z „Alicją w Krainie Czarów”. Pełna niespodzianek i humoru opowieść dostarczyła dzieciom i młodzieży niesamowitych przeżyć i emocji. Mogli doświadczyć magii teatru, chwilami dosłownie dotknąć aktorów, a nawet stanąć na scenie. Po pełnym przeżyć spektaklu i smacznym obiedzie w restauracji Zapiecek uczestnicy udali się na spacer po Starym Mieście. Miła pani przewodnik opowiadała wiele ciekawych historii i legend związanych ze stolicą. Uczniowie poznali opowieść o warszawskiej Syrence i Bazyliszku, zobaczyli budowle i pomniki związane z naszą historią – Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, pomnik Małego Powstańca, i Jana Zachwatowicza. Na zakończenie każdy mógł dotknąć magicznego dzwonu przynoszącego szczęście.

Projekt jest finansowany w ramach Programu „Fundusz pomocowy dla organizacji pozarządowych oraz inicjatyw obywatelskich 2022-23”, utworzonego przez Polsko – Amerykańską Fundację Wolności, realizowanego przez Fundację Edukacji dla Demokracji.