Spotkanie z policjantem

28 stycznia 2024 Bez kategorii 0

Bezpieczeństwo to bardzo ważna sprawa i wiedzy na ten temat nigdy za dużo. W czwartkowe przedpołudnie podopiecznych ośrodka odwiedzili policjanci Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej. Takie spotkania odbywają się cyklicznie, kolejny raz bialscy policjanci rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie w różnych sferach aktywności dzieci i młodzieży. Tym razem jednym z głównych tematów był bezpieczny wypoczynek w czasie zimy, a szczególnie bezpieczne zabawy na śniegu czy na lodzie. Dzieci były przestrzegane przed ryzykownymi zachowaniami, takimi jak np. zabawa w pobliżu ruchliwej ulicy czy na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Podczas pogadanki z uczniami funkcjonariuszka przybliżyła też zasady bezpiecznego korzystania z Internetu – mówiła o zagrożeniach, jakie mogą się pojawić „w sieci”, o bezpieczeństwie i ochronie danych osobowych, o obronie przed hejtem, o skutkach zamieszczania zdjęć czy filmów w Internecie, o niebezpieczeństwach, jakie może nieść ze sobą zawieranie przypadkowych znajomości w Internecie. Policjantka przestrzegała również uczniów przed obrażaniem innych w sieci wyjaśniając, że w wirtualnej przestrzeni nikt nie jest anonimowy. Przypominała również, aby o wszelkich spostrzeżeniach związanych z zagrożeniami w Internecie dzielić się z dorosłymi – ze swoimi rodzicami, opiekunami lub nauczycielami. Podczas spotkania poruszano także tematykę odpowiedzialności prawnej osób nieletnich. Bardzo dziękujemy za tę bardzo pożyteczną wizytę!