Święto Pizzy w naszej szkole

3 marca 2024 Bez kategorii 0

20 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Święto Pizzy. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, między innymi gdzie powstał pierwszy placek zwany pizzą, który kraj zjada ich najwięcej i jaka pizza jest najpopularniejsza.

Uczniowie w zespołach klasowych przygotowali własnoręcznie swoje pizze według własnych pomysłów i preferencji smakowych. W czasie wypiekania naszych specjałów uczniowie przygotowali i ozdobili napis PIZZA, oraz sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności podczas pizzowych zadań w formie – krzyżówek, wykreślanek, zadań matematycznych oraz prac plastycznych.

W miłej atmosferze przebiegał nam czas oczekiwania na gorące pizze. Smakowały wyśmienicie,  zwłaszcza, że zostały samodzielnie przygotowane.  Na zakończenie tego radosnego dnia wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Ta smaczna tradycja zagościła na dobre w naszej szkole. Z pewnością powtórzymy ją za rok!

Urszula Niedźwiedź