Standardy Ochrony Małoletnich

15 lutego 2024 r. weszły w życie przepisy ustawy z dnia 28 lipca 2023 r. o zmianie ustawy Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz niektórych innych ustaw. Nowelizacja wprowadziła do ustawy z 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym regulacje prawne formułujące obowiązek wprowadzenia standardów ochrony małoletnich ciążący w szczególności na szkołach, przedszkolach czy placówkach oświatowych, artystycznych, rekreacyjnych czy sportowych.

Zgodnie z przyjętą nowelizacją prawa Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zalutyniu opracował dokumentację dotyczącą standardów ochrony małoletnich.

Standardy Ochrony Małoletnich dotyczą całego personelu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zalutyniu,
wobec czego wszyscy pracownicy zostali z tymi standardami zapoznani i są obowiązani się do nich stosować.

Zachęcamy również do zapoznania się z poniższymi standardami rodziców i opiekunów naszych uczniów i wychowanków
oraz wszystkich zainteresowanych.

Standardy Ochrony Małoletnich w SOSW w Zalutyniu